Facebook | Twitter | Google | RSS
reklam ve iletişim : info@isinsani.com
03
Mayıs


Liv Hospital Kimin?

İlk hastanesini ulusta açan Liv Hospital Hastane zincirine iki yılda 300 milyon dolar yatırım yapmayı planlıyor. Liv Hospital'ın yönetim kurulu başkanı Muharrem Usta'dır. İstanbul dışında Ankara ve İzmir'de de hastane açacak olan Liv Hospital grubu toplamda 4bin kişiye istihdam sağlayacak.

Liv Hospital sahibi Muherrem Usta'nın planına göre hastane 2013 yılında 350bin kişiye hizmet vermeyi hedefliyor. Yönetim kadrosunu da daha önce hastane sektöründe üst düzey görevlerde bulunmuş, deneyimli isimlerden oluşturan Liv Hospital'ın genel müdürlüğünü Meri İstiroti üstlendi. Hastanenin medikal direktörlüğünü Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Oktar Asoğlu yürütüyor.

2014 yılı sonunda hastane sayısı 4'e çıkacak

Liv Hospital; Ulus'un ardından 2014 yılı sonuna kadar Ankara Çankaya, İstanbul Bahçeşehir ve İzmir Alsancak'ta yeni hastanelerini de hizmete açacak.

Sağlık sektörüne yeni ve modern bir soluk getirecek olan Liv Hospital Group'a bağlı ilk hastane İstanbul Ulus'ta Ocak ayında hizmete giriyor. Liv Hospital, adını 'Leading International Vision' (Uluslararası Vizyonda Lider) prensibinin baş harflerinden aldı. İngilizce 'hayat' (live) kelimesi de var olma nedenin en önemli simgesi oldu.

30 bin metrekare alana kurulu, toplam yatırım tutarı 120 milyon dolar

İnsan vücudunun kendi kendini iyileştirme yeteneğinden ilham alarak tasarlanan Liv Hospital, hizmette olduğu gibi mimari yaklaşımında da insan vücudunun mucizevi kabiliyetini referans aldı. Ulus'ta 120 milyon dolarlık yatırımla hazırlanan ve 30 bin metrekare kapalı alanda hizmet verecek hastanede 154 yatak, 8 ameliyathane, 48 klinik bulunuyor. Alanında uzman ve akademik çalışmalar yapmış olan birçok hekimi bir araya getiren Liv Hospital son teknolojiyle donatılmış tıbbi alt yapısı ile ön plana çıkıyor.

Muharrem Usta; 1965 Trabzon doğumludur. 1989'da 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni bitirdi. 1992 yılında K.B.B uzmanı oldu. 1993 yılından beri Park Hospital ve Sultan Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı yapmaktadır. İTO'da Meclis Üyeliği yapan Usta, evli ve üç çocuk babasıdır.

Adını önce “kurayla tüp bebek” kampanyasıyla duyurdu... Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın arkadaşı. Başarısının sırrını; akıllı projeler yapmasından kaynaklandığını söylüyor...
Özel Hastaneler Birliği Başkanı ve Medical Park Hastaneler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta şimdi de 500 milyon dolarlık yatırımla hastaneler zinciri kurarak adını dünyaya duyurmak istiyor. Medical Park’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr.Muharrem Usta, VATAN’ın sorularını yanıtladı:

devamı>> 

etiketler: live hospital, liv hospital, liw hospital, liv hospital, kimin, kime ait, yönetim kurulu başkanı, ceo, sahibi, liv hastanesi, muharrem usta kimdir

47724 defa okundu
Facebook | Twitter | Google | RSS
reklam ve iletişim : info@isinsani.com